14 Temmuz 2013 Pazar

Azura'dan Ayrılış ve Yeni Bir Grup

Evet.Bloga yazmaz oldum. Aslında hiçbir yere yazmıyorum. Sadece twit atıyorum son 5-6 aydır. Ne Uludağsözlük'e ne bloga ne de başka bir yere bir şeyler yazamaz oldum niyeyse. Yazın gelmesi ile birlikte bu durumu değiştirmek lazım. Bu yüzden de soluğu blogumda aldım.

Geçtiğimiz yaz grubumla birlikte sahnelere atılma planlarımız vardı fakat atılacak bir sahne bulamadığımız için olmamıştı. Bu sene için çok fazla planlar yapıldı ancak tabii ki yine hiçbiri tutmadı. Gruptan ayrıldım. Kendi çıkarlarını her zaman birinci öncelik olarak tutan ve ufak hesapları bu kadar fazla dert eden bir kişi ile daha fazla bir grup çatısı altında çalışmam mümkün değildi. Gerçi sırf bu da değil. Bir grup olmak için ilk olarak sorumluluk sahibi olmak gerekir. Bundan da yoksun olan bir kişi olduğu için grupta, yürümesi imkansızdı. Sonuç olarak bitti. İyi mi oldu kötü mü oldu. Tabii ki iyi oldu. Herkes o grupta daha fazla kalmamam gerektiğini söylüyordu zaten. Yer yer grup üyelerinden bile duyuyordum bunu (birinden).


Şimdi yeni bir grup projesi içerisinde yer almaya başlıyorum. Bu grup çok farklı. Bir kere tarz olarak pop-rock tarzında bir grup. Bu yüzden piyasası biraz daha fazla özellikle Nazilli'de. Bunun dışında bu grup organizasyonun en önemli olayı şu: bazı şeyleri çözebilen bir kişi olacak başımızda. Alper, vokal... Adam diğer çalıştığımız kişinin aksine, "yapalım abi", "çözelim abi", "halletmemiz lazım abi" demiyor. Direkt olarak kendisi hallediyor. İşi bitirdikten sonra da beni bilgilendiriyor. En güzeli vallahi.

26 Temmuz'da Nazilli'ye gideceğim. Orada çalışmalara başlayacağız yeni grup ile birlikte. Eski gruptan Ofo'da benimle birlikte olacak. Diğer elemanlar yeni olacağı için alışma süreci olacaktır bir süre. Bu yüzden erkenden gidip çalışmalara başlayacağız. Ramazan Bayram'ında, 4 gün boyunca sahne alacağız. Eğer olur da tutulursak, mekan bizi beğenirse, bayramdan sonra da devam edeceğiz çalmaya. Paralı bir iş olacak. Eskiden hayrına çalıyorduk, şimdi paralı çalacağım hiç olmazsa. Çalacağımız parçaları pek sevdiğim söylenemez ama basit ve zorlamayan parçalar. Bu da en güzeli.

Şimdilik evde çalışıyorum repertuara. Nazilli'ye gittiğim zaman tüm şarkılar hazır olsun diye uğraşıyorum. Şu an hepsini solo ve akorlarıyla birlikte ezberlemiş durumdayım. Şu an tek sorun Nazilli'ye benim ekipmanları nasıl sağ salim götüreceğim. Otobüste gitar çok hırpalanıyor, o yüzden istemiyorum. Kendi arabamla gitmek istiyorum aslında ama tek başıma da çok tırt olur. Yanıma birini bulursam arabayla giderim herhalde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder