1 Mayıs 2015 Cuma

Türk Grupları Üzerine...

23 Nisan'da düzenlenen Rock Fest'te yer alan indie gruplarının tamamına kendileriyle röportaj yapmak istediğimize dair bir mesaj attım fakat hiçbiri cevap vermedi. Programlarının ya da politikalarının uygun olup olmamasına girmiyorum. Nezaketen bir red cevabı bile gelmedi.
Türkiye'ye gelecek olan tüm yabancı metal gruplarının menajerlerine de yazıyorum. En kötü ihtimal "gruba sorup döneceğim" şeklinde cevap geliyor ve çoğunlukla da soruları göndermemizi hatta Skype ile yapmak isteyip istemediğimizi soruyorlar. (Moonspell, Korpiklaani ve bir kaç grup şu an tamam)
Peki bunları neden anlatıyorum. Şöyle ki, yabancılar bir yerlere geliyor çünkü adamlar bunu önemsiyorlar. Bir yerde konser vereceklerse oradaki kitlenin en azına da çoğuna da ulaşabilmek istiyorlar. Böyle bir imkan için de genellikle kendilerine gelen bu tarz teklifleri yanıtsız bırakmıyorlar. Herkesle iyi geçiniyorlar. Bu işin bir tohum ekmek gibi olduğunun farkındalar.
İyi kötü isim yaptıktan sonra "ben oldum artık" kompleksine kapılmadan daha da iyi yerlere gelmeyi başaran Türk grup malesef yok. Yüzde bin hepsinin götü kalkıyor ve kendilerine gelen mesajları cevapsız bırakarak akılları sıra "ulaşılmaz" oluyorlar. Bunun kendilerinin cool imajını daha da yükselteceğine falan inanıyorlar sanırım. Ne bileyim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder