4 Kasım 2009 Çarşamba

How I Met Your Mother 5. Sezon


Nihayet döndüler. Merak içerisinde bekliyordum How I Met Y0ur Mother’ı. 4. sezonun sonunda Ted bir üniversitede Profesör olarak işe başlıyordu. Ve hatta çocuklarına o üniversitede sınıfında bulunan bir şahsın, anneleri olacağı ipucunu da vermişti. O açıdan 5. sezon belki de sonun başlangıcı oluyor. O yüzden de büyük bir ilgi ve merak içerisinde bekliyordum. İlk iki bölüm geride kaldı, o ilk bölümden spoiler vermek istiyorum =D.

İlk olarak Ted’i bir kenara bırakalım. Robin ve Barney artık sevgili. Evet :D . Olaylar biraz karmaşık ama sonuç olarak sevgili oldular. Birbirlerini sadece düzenli bir seks partneri olarak kullanan ikili, Lily’nin telkinleri sonucunda aralarındaki ilişkinin nereye gittiğini ve ilerde ne olacağı hakkında görüşmek zorunda kaldılar. Lily’yi kandırmak ve artık başlarından defetmek amacıyla, aralarında bir anlaşma yaparak Lily’ye artık sevgili oldukları yalanını uydurdular. Ama bu aslında yalan değil, bunun farkında değiller. Evet, sevgili olmayı istiyorlar ama bir türlü birbirlerine söyleyemedikleri için iş çıkmaza giriyordu. Şimdi ise yalandan sevgili olarak bir bakıma gerçek sevgili olmanın ilk adımını atmış oldular. Lily her şeyin farkında ve bu gelişmeye çok seviniyor. =) Lily iyi bir insan. Ahaha =)

Marshall, Ted’e artık profesör olduğu için kırbaç hediye etti.

Ted ise bir yandan profesörlük kariyerinin başlarındaki olağan sıkıntıları yaşarken, diğer yandan da doğru insanı bulma gayesinden vazgeçmiyor. Herifin Manhatten’da elinden geçirmediği hatun kalmadı ve hala vazgeçmiyor. Bunun sonucu olarak bundan 7 yıl önce tek gece çıktığı bir hatunla ikinci kez buluştu fakat ikisinin de bu buluşmanın bundan 7 yıl önce de gerçekleştiğinden haberi yoktu. Sonradan farkına vardılar ve eski günleri yaad ettiler bir bakıma. Yaptıkları yanlışları kontrol ettiler karşılıklı olarak, sen böyle yanlış yaptın, ben böyle bir hata yaptım falan tarzında. Ted’e buradan sesleniyorum… Birader, elinin deymediği hatun bırakmadın ulan eyalette. İnsan biraz iflah olur yaa, yok. Herif vazgeçmiyor. Takdir ediyorum bu çabasını ve gayesine olan bağlılığını.

Ted ve 7 yıl önce çıktığı hatun eğer o zaman yaptıkları hataları yapmasalardı şu an olacakları durum, Ted tarafından böyle hayal edildi.

Bu arada son bölümde Lily’ye tıpatıp benzeyen bir striptizci ile karşılaştık. Ultra komik anlar yaşattı Lily ve striptizci benzeri. Lily striptizciye para verip, kendi bir seferliğine striptiz yapmaya gayret gösterdi, bu sırada Marshall’dan onu izleyecekti ama Lily ayakta durmayı dahi başaramadı sahnede. Çok hoştu gerçekten, komikti. =D

Marshall ve Lily’ye tıpatıp benzeyen striptizci.

5. sezonun 2. bölümü henüz yayınlandı. Önümüzde daha en az 20 bölüm daha var. Neler olacağını çok merak ediyorum. Umarım bu sezon Ted, çocuklarının annesiyle tanışmayı başarır :D Gerçi başarmasın be, ne güzel dizi, 10-15 sezon sonra tanışırversin, biz de daha uzun yıllar How I Met Your Mother izlemeye devam edelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder